Novinky z PFIcz

Nový Věstník PFIcz je tu!

Nový Věstník PFIcz: Samhain 2015

Milí příznivci pohanství,

máme pro vás další číslo našeho Věstníku. Dozvíte se v něm nejen to, proč vychází až v prosinci, ale také mnoho zajímavostí a tipů. Jaké články na vás tentokát čekají?

promo-samhain-2015

Zaujalo vás? Pak stahujte zdarma v našem archivu Věstníků.

Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, nápady i příspěvky do dalšího čísla. Pište na kontakt@pohanskafederace.cz

Nový Věstník PFIcz: Imbolc 2015

the_swan_princess_by_ariel87-d8bjmskVážení pohané a čtenáři našeho Věstníku. Můžete si stahovat další číslo našeho pohanského časopisu.

Imbolcové číslo s tématy jako je pohanské rodičovství, výlet na Bacín a mnohé další můžete přečíst po stažení aktuálního čísla v našem archívu Věstníků.

Velice důležitá je pro nás zpětná vazba, líbí se vám nebo nelíbí? Máte nápady co zlepšit? Napište nám na e-mail info@pohanskafederace.cz nebo do komentářů.http://www.pohanskafederace.cz/novy-vestnik-pficz-imbolc-2015/

Jaro s runami v Brně!

© Flickr Gisela

© Flickr Gisela

Pro zájemce o studium run je tu dobrá zpráva. Na jaro 2014 se chystají alespoň dvě přednášky o tomto magickém systému znaků. Organizace se chopilo Moravské pohanstvo, skupinka, která je v Brně dlouhodobě aktivní a má za sebou uspořádání několika Pubmootů PFIcz (ten poslední, spojený s posezením České pohanské společností, jistě vejde do kronik)  a taky více než rok trvající diskusní úterky – Mlžné stezky pohanské. Číst více

Nový Věstník PFIcz – Imbolc 2014

Věstník Imbolc 2014Kolo roku se pootočilo a my tu máme další Věstník. Minulý Věstník si přečetlo více než 300 lidí a to nás těší. Co nám chybí je zpětná vazba od vás. Líbí se vám naše práce? Co vám chybí? Co vám přebývá? Napište nám do komentářů.

Nebudu zdržovat. http://www.pohanskafederace.cz/novy-vestnik-pficz-imbolc-2014/Nový Imbolcový věstník je tu a najdete v něm témata jako Imbolc Bratrstva vlků, Pohané v Rusku, Cernunnos, parohaté tajemství, Inspirace a improvizace v rituálu, Na literaturu není žádný recept, Stvořidla – posvátná místa českých pohanů a mnohé další. Stahovat si ho můžete zdarma na stránce s našimi Věstníky (kde najdete VŠECHNY věstníky PFIcz ke stažení zdarma).

Hledáme posilu do týmu PFIcz

PFI needs you1
Je ti blízké pohanství, máš nápady a chceš získat nové zkušenosti s vedením nejstarší pohanské organizace v České republice? Potom se nám ozvi na info@pohanskafederace.cz. Přijímáme nové členy do realizačního týmu!

Tým funguje na bázi přátelství, diskuse a sdílení zkušeností. Naučit se můžeš, jak vést a spravovat webové stránky neziskové organizace, jak připravovat online magazín, jak psát dobré články nebo jak dobře fungovat v různorodém týmu. Vše jsou zkušenosti, které se ti budou velmi hodit v profesním životě. Číst více

Nový Věstník PFIcz – Samhain 2013

Věstník Samhain 2013

Věstník Samhain 2013

Dát dohromady pohanský online časopis není vůbec legrace. Znáte to. Co pohan, to různý názor. Navíc i když nikdo z nás není profík na online časopisy, tušíme, jak by to vypadat mělo… jen se nějak bezbolestně dostat k tomuto cíli. Snažili jsme se nyní na koncept online časopisu podívat jinak, než jak bylo zvykem do roku 2012. Chtěli jsme se přiblížit více konceptu časopisu a přitom uchovat kvalitu obsahu, na kterou jsou pohané zvyklí. Jak se nám to podařilo, musíte posoudit vy – naši čtenáři.

Číst více

Fotosoutěž – hlasování

oltář plzeňského kruhu

oltář plzeňského kruhu

 

Výherci nyní oznámení.
Hlasování o výherce fotografické soutěže je tady! Šest odvážných nám poslalo svoje snímky, které najdete níže v článku, a my musíme uznat, že vybrat vítěze bude opravdu oříšek. No schválně, posuďte sami:

Číst více

Prague Pagan Pride Day

V letošním roce se po krátké pauze opět uskuteční setkání pohanů pod heslem „Pagan Pride Day“. Jedná se o českou variantu mezinárodního projektu na podporu pohanství, potírání předsudků o něm a zvyšování uvědomění veřejnosti o tom, kdo jsme a co děláme.

Mezinárodní Pohanská Federace pro Čechy, Moravu a Slezsko bude letos zaštiťovat otevřený podvečerní rituál, který se bude konat od 17:00. Jste srdečně zváni se podívat i zúčastnit se. Číst více

Fotografická soutěž

Milí pohané a přátelé,

vyhlašujeme pro vás fotografickou soutěž na téma „Můj oltář“. Název, myslíme, mluví za vše – hledáme nejhezčí fotky pohanského oltáře! Hodnotit se bude nejen samotný objekt zájmu, tedy dekorace oltáře, ale i kvalita snímku (kompozice, vyvážení barev, atp). A protože jsme si jisti, že se sejde mnoho skvělých fotek, připravili jsme pro vítězné autory tři hodnotné ceny:

1. místo – sada ručně vyrobených run,

2. místo – poukaz na nákup v pohanském internetovém obchodě Drakkaria v hodnotě 300Kč,

3. místo – CD pohansko-folkové skupiny Marta a Rasputin Band.

Číst více

Restart české PFI

Loňský rok – 2012 – byl pro PFIcz nepochybně rokem tarotových karet Věže a Smrti. Hned zkraje roku se tehdejší tým rozhodl, že je na čase pobočku po letech tvrdé práce uložit k ledu a začít znovu, někde jinde. I když odkaz této práce – časopis, akce a zdroje – přežil pod jiným jménem, po formální stránce byl na PFIcz žalostný pohled.

Číst více