Rozloučení s Isaacem Bonewitsem

Nový Věstník PFIcz je tu!

Isaac BonewitsVčera, 12. srpna 2010 prohrál svůj boj s těžkou nemocí vyjímečný člověk a druid, zakladatel drudského řádu ADF Isaac Bonewits. Nemůžeme s tím udělat víc, než na něj vzpomenout a popřát mu na jeho cestě klid a mír. Jeho nesmrtelnost je jistá tím, že na něj nezapomeneme a zde na této stránce najdete pár osobních vzpomínek lidí, českých členů ADF, těch kteří ho znali nebo těch, kteří k němu cítí jstou silnou spřízněnost.

Mír na poslední Tvé cestě Isaacu..

Hoof and horn, hoof and horn
All that dies shall be reborn
Corn and grain, corn and grain
All that falls shall rise again.

Mezinárodní Pohanská Federace v České Republice se rozhodla ještě před jeho úmrtím aktivně pomoci.

Sbírka na pomoc Isaacovi Bonewitsovi

Sbírka na pomoc Isaacovi Bonewitsovi

První fází bylo hromadné zaslání prosby bohům 30. října 2009. Tím druhým byla organizace „sbírky“ pro Isaaca Bonewitse (tato

iniciativa vznikla díky dobrému nápadu LuciJe). V uvozovkách proto, že to nebyla sbírka, jen jsme koordinovali finanční pomoc, které plynula z České republiky.

Na listopadovém pubmootu v roce 2009 byla k dispozici krabička pro dobrovolný příspěvek pro Isaaca Bonewitse. Každý kdo přispěl byl zapsán a je na této stránce zveřejněn. Kdo nepřišel na pubmoot a chtěl pomocí PFI přispět, mohl nám finanční příspěvek předat  jinak. Uzávěrka byla 15. prosince 2009. Celkem bylo vybráno 1720 Kč.

JménoČástka
Eurik100 Kč
Anonym100 Kč
Anonym100 Kč
Jo100 Kč
Anonym100 Kč
Tygrůvka120 Kč
Evilkanechce zveřejnit
Anonymnechce zveřejnit
Anonym500 Kč
Anonym50 Kč
Muck Muck vrau100 Kč
Putzina300 Kč

Eurik, člen ADF, zakladatel Pohanského Otevřeného Fóra, autor jedněch z prvních webů o magii a pohanství, organizátor BMWC a významná autorita české pohanské komunity vzpomíná na Isaaca takto:

Rozloučení s Isaacem

Zprávu o smrtí zakladatele prvního arcidruida řádu ár nDraíocht Fein, skvělého autora knih o neopohanství a magii, druidského kněze Isaaca Bonewitse jsem nejprve přijal se zvláštním klidem. Novinky od jeho ženy, šířené zejména přes jejich stránku na Facebooku, už několik týdnů svými tématy jako tišení bolesti a setkávání se rodiny napovídaly, že jeho boj s rakovinou dospěl do fáze poslední bitvy. Modlitby a magie nás v ADF, ale i mnohých dalších, se postupně stočily od snahy Isaaca vyléčit spíše k požehnáním, tišení bolesti a přáním míru a pokojného odchodu. Snad tisíce lidí na něj v dobrém vzpomínají a přejí mu šťastné shledání se Spřízněnými a dobrou cestu za druhou stranou závoje.

Isaac byl, a na tom se shodují jeho přátelé i nepřátelé, výjimečnou a jedinečnou osobností. Pro mě je v mém dosavadním životě jedním z největších učitelů. Je původcem rituální struktury ADF, která se v posledních letech ujala a je používána i v Čechách. Je autorem knih, které se mnou rezonují jako málokterá díla, ačkoliv mi po osobním setkání s ním trvalo více než rok, než jsem informace od něj a z jeho stránek strávil a sám prožil natolik, abych byl připravený začít skutečně studovat jeho tvorbu. Je pro mě zvláštní, že zrovna teď, když jsem v polovině jednoho z jeho děl, a tak trochu na předělu, teď, když zpětně doceňuji, jak jeho přednáška na podzim 2008 ve Schwerte u Dortmundu ovlivnila mou duchovní cestu, Isaac odešel na druhý břeh.

Teprve, když jsem ve chvíli ticha a klidu rozjímal nad jeho odchodem, uvědomil jsem si, jak hluboce mě jeho odchod zasáhl. Moje rozjímání, ze kterého mne probraly až nečekané slzy v očích, se spontánně rozvinulo v malý rituál uctění a rozloučení s Isaacem jako bratrem v řádu a učitelem tady na zemi, a vlastně zároveň jeho přivítání  mezi vážené a milované předky ducha, moudré, jež vedli svůj lid. Protože kdykoliv odteď na moudré a na hrdiny budu připíjet nebo jim obětovat, bude mezi těmi, kteří na této Zemi za sebou zanechali skutečnou a úctyhodnou stopu i Isaac. Člověk, jenž patří mezi ty, díky kterým jsem našel svoje patrony a díky kterým moje blednoucí neopohanská cesta před lety opět dostala barvu a pevnou půdu pod nohama, si plně zasloužil respekt během svého života, a neméně si jej zaslouží i teď.

I přesto je těžké přijmout jeho odchod, stejně jako bylo těžké si představit, že někdo tak neuvěřitelně vitální, aktivní, charismatický a jako osobnost silný, kdo ještě ani ne před dvěma roky zpíval, vtipkoval a vyprávěl historky dlouho, dlouho do noci, a to po celém dni strhujícího přednášení a uspořádání poměrně náročného rituálu, byl najednou tolik nemocný a křehký a trpěl nedostatkem sil. Když ale ani veškerá magie druidů a čarodějek, kteří se za něj postavili a přimlouvali u svých bohů, nedokázala tento vývoj zvrátit, nezbývá než doufat, že i přes všechnu bolest a smutek, kterou jeho předčasný odchod působí, to tak mělo být, a že mu je se Spřízenými na druhém břehu dobře.

Tak tedy na zdraví, a všechna čest. A nebo, jak je zvykem mezi druidy…

„Hle, vody života!“

Eurik

Airis, člen ADF, zakladatel Bardské Gildy, druid tělem i duší a významná postava české pohanské komunity vzpomíná na Isaaca takto:

Byla to temná noc. Temnější a tišší, než jsem si myslel. Tu noc padaly hvězdy a zahořela svíce, tu noc se rozsvitly svíce po celém světě a svítily jen pro něj.

Mnoho lidí Issaca neznalo. Všichni jsme ale ucítili jeho dotek. Smyslnost jeho života, která dokázala inspirovat mnohé a která přecházela celé kontinenty. Příběh obyčejně neobyčejného člověka. Bez něj by jsme teď asi nestavěli o rituálech posvátné háje, nevysvěcovali posvátný strom a nesouznili se světem tak krásným a úžasným způsobem.

Netušil jsem, že se mě jeho smrt tak dotkne a netušil jsem, že za sebou nechá takovou sílu. Jsi inspirací a vždycky budeš. Buď tedy pozdraven moudrý arcidruide ať tě bohové a naši duchové provází.

Hle, vody života!

Jen pro tebe.

Airis

Další osobní vzpomínky mohou postupně přibývat. Pokud se chcete připojit, napište na info@pohanskafederace.cz.

 

Informace:

Zde najdete všechny odkazy na zprávy k úmrtí Isaaca Bonewitse, které se nám podařilo sesbírat:

6 komentářů k “Rozloučení s Isaacem Bonewitsem”

  1. 當蛋白線埋入皮膚後,皮下組織會將蛋白線視為異物,啟動異物反應,因此刺激膠原蛋白生長,且可促進新陳代謝,更新老化肌膚,所以客戶在術後也會發覺膚質變得較透亮白皙。膠原蛋白提拉線像一個“磁力線”一樣,將埋入處附近的肌肉和脂肪固定在原處,不會往下墜,其後會吸引皮下組織往蛋白線集中部位移動,就會逐漸產生提拉的緊實效果。也被用於填充美容的微整形,蛋白線材就好比蓋房子的鋼骨支架,先埋入皮膚當作基底結構,然後再注入好比水泥的玻尿酸或自體脂肪,因為有吸附力不易擴散,就可穩定固定住填充物,讓立體支撐力效果更好。

  2. 葆齡——「蜂飛豔麗 百花盛放之夜」Spring Party 2017 – 葆齡集團有限公司P & N Worldwide Company Limited 葆齡——「蜂飛豔麗 百花盛放之夜」Spring Party 2017 – 葆齡集團有限公司P & N Worldwide Company Limited

  3. 琥珀美容 napsal:

    抽脂手術前後須知

  4. 青春雖然一去不返,但如果有機會,你又會唔會重新捉緊青春嘅尾巴?CLEVIEL 高濃度透明質酸 就為你打開人生新一頁,令你嘅肌膚重新充滿光澤,回復年輕彈性! 同惱人皺紋等老化現象Says Goodbye!CLEVIEL Prime 功能: 提升 ◆ 結構提升◆ 改善臉部輪廓◆ 新加入無痛配方 最佳適用範圍: ✔前額 ✔太陽穴 ✔顴骨 ✔面頰 ✔虎紋 CLEVIEL Contour+ 最佳適用範圍:✔鼻 ✔下巴 ✔虎紋

  5. dermacept 【鉑金水凝保濕系列*】鉑金水凝保濕化妝水的商品介紹 dermacept,鉑金水凝保濕系列*,鉑金水凝保濕化妝水

  6. Goals from Wes Morgan and Marc Albrighton helped Leicester secure a famous win on Tuesday night. Ferdinand said the club had been ‚spiralling towards a relegation dogfight‘ in recent months. Leicester have rediscovered the ‚spirit of last season‘, claims Rio Ferdinand after Wes Morgan inspires the Foxes to Champions League win over Sevilla: ‚They looked like a lost soul‘

Napsat komentář