Pubmooty PFIcz

Nový Věstník PFIcz je tu!

Pubmooty jsou nejstarší pravidelná aktivita PFIcz otevřená všem pohanům, bez ohledu na tradici, kterou vyznávají, či příslušnost k některé organizaci/skupině. Už od roku 2007 česká pobočka Mezinárodní pohanské federace pořádá tato neformální pohanská setkání pro pohany, jejich přátele a podobně smýšlející. Mohou být bez daného programu, ale  i tématické (s programem), a jsou vhodné i pro úplné nováčky či hledající. Jejich hlavním účelem je tématické setkávání se v rámci komunity – jsou prostorem, kde se lidé mohou seznámit s jednotlivci i skupinami napříč spektrem, sdílet svoje zážitky a vědomosti, dozvědět se o aktuálním dění v pohanské komunitě atp.

To vše v uvolněné, přátelské atmosféře nekuřácké restaurace či hospůdky a typicky nad sklenkou něčeho dobrého k pití. Vybíráme místa konání, která jsou nekuřácká, nabízejí dobré jídlo a pití a jsou přívětivá k pejskům i rodinám s dětmi.

Pozvánky na akce tohoto typu jsou z principu zcela veřejné, nebojte se je proto šířit a vzít s sebou i své přátele, kteří s pohanstvím sympatizují nebo se třeba jen chtějí na něco zeptat.

Všichni jste vítání!

Nejbližší termíny pubmotů – klikněte!

Fungující linie Pubmootů

Praha

V Praze se pořádají pubmooty od roku 2007 a až do roku 2015 byly až na výjimky netematické. Od roku 2015 se v Praze každý měsíc můžete potkat s jedním živlovým pubmootem.

Brno 

Tady se potkáte se zatím nejdéle pořádanou linií Pubmootů od roku 2013. Zdejší setkání pod tradičním názvem „Pubmoot“ má na starosti spřátelené uskupení Moravské pohanstvo, které je pořádá zpravidla jednou za 2-3 měsíce kontinuálně od roku 2013.

Plzeň

Zdejší region je velmi plodný na akce a kromě Pubmootů (kterým se lokálně říká „Pilsnermoot“) pořádá Liliana a místní čarodějnický kruh také Teamooty, tedy setkání v čajovně. Setkání jsou prozatím nepravidelná.

Trutnov

Od jara 2013 se konají i setkání v Královehradeckém kraji, kde si je vzala na starost pohanská skupina Rokytgard – síň pohanstva Korkontských hor. Zdejším Pubmootům se přezdívá „Korkontiamooty“ a konají příležitostně.

Výjezdní Pubmooty

Čas od času se některé uskupení rozhodne přesunout událost jednorázově do jiného města, kde není dostatečný prostor pro založení pravidelné linie a kde přesto žijí pohané, kteří by o akci měli zájem. V současnosti se jedná o města, kde není uskupení lidí, kteří by na sebe dlouhodobě vzali závazek organizace, nebo o kraje, kde žije méně pohanů.

Nový koncept pubmootů 2015

Vyslyšeli jsme hlasy našich členů, čtenářů i dalších pohanů a setkávání obohatili zajímavým tématem. Na každém pubmootu  přivítáme zajímavého hosta, následovat bude diskuze a samozřejmě nebude chybět neformální socializace u dobrého jídla či pití. Témata budeme střídat dle živlů.

Oheň – Diskusní pubmooty

Pozveme vás na moderované (často panelové) diskuse na důležitá a aktuální témata týkající se pohanství. Co je pohanství, patří šamanismus do pohanství, co pohanská náboženská společnost, extrémismus v pohanství nebo pohanské pohřebnictví? I toto budou naše témata.

Vzduch – Hudební pubmooty

Zajímáte se o pohanskou hudbu? Chcete si poslechnout doporučení našich hostů? Toužíte ostatním pustit vaši oblíbenou muziku? Zde je váš prostor – ať už je to folk, psytrance nebo pagan metal. Přijďte se nechat inspirovat.

Voda – Knižní pubmooty

Znáte nejnovější pohanské knihy? Co vyšlo v zahraničí a co se chystá u nás? Chcete doporučení na zajímavé tituly nebo ostatním sami doporučit? Knižní pubmooty jsou to pravé místo pro vás.

Země – Filmové pubmooty

Máte rádi pohanské filmy a seriály? My taky! Proto vám jich pár ukážeme, možná ty, které neznáte, a třeba nám vy ukážete takové, které neznáme my. Čtete Ednu, Františka Fuku a Kamila Filu? Pak tohle je ten správný pubmoot pro vás.

Éter – speciální pubmooty

Pšššt… tohle je překvapení. Ale slibujeme, že to bude zajímavé.

Pubmooty jsou ze své podstaty akce typu „pohani sobě“, které jsou v České republice organizovány regiony. To znamená, že ke vzniku nové linie Pubmootů může dát impulz kterýkoli člen PFIcz v jakémkoli městě republiky. Jediné, co se předpokládá, je dostatečné množství lidí, kteří o akci projeví zájem. Pokud byste se rádi stali organizátorem Pubmootů ve svém místě bydliště či máte nápad, jak Pubmooty vylepšit, ozvěte se některému z regionálních koordinátorů nebo zástupci národního koordinátora. Datum konání nejbližšího Pubmootu se můžete dozvědět z na zdejších stránkách nebo na Facebookovém profilu PFIcz – „Mezinárodní Pohanská Federace Česká republika“.

Poznámka: Název „Pubmooty“ částečně zlidověl v originální podobě i mezi pohany v ČR, neexistuje český jazykový ekvivalent, proto se nepřekládá.