Český statistický úřad schválil pohanství!

Nový Věstník PFIcz je tu!

ČSÚ vyhověl společné žádosti Rodné víry a PFIcz a umožnil zařadit pohanství jako legitimní položku při nadcházejícím sčítání obyvatel.

Potvrzení přišlo nám do PFIcz a Vítoslavovi, jako zástupci Rodné víry 17. února 2011. Ovšem současně také sdělují, že výsledky publikují většinou jen v tom případě, kdy dané vyznání dosáhne aspoň 1 promile z celkového počtu věřících (nikoliv obyvatel), což může být tak zhruba 3000 osob, pokud se jako věřící přihlásí 3 miliony lidí (což tak zhruba bylo před deseti lety). Výsledky by měli spočítat do první poloviny roku 2013. Naštěstí i nepublikované výsledky nám budou na zvláštní žádost schopni sdělit, cituji: „za podmínky, že není ohrožena ochrana osobních údajů, například při výskytu jediné osoby s danou charakteristikou v požadovaném výstupu.“ (Zdroj: Vítoslav, POF)

Dobrá věc se podařila, a proto nám zbývá jen tuto možnost co nejvíce rozšířit mezi pohany, podpořte naši kampaň “ Zapišme si pohanství jako náboženství u sčítání„.

6 komentářů k “Český statistický úřad schválil pohanství!”

  1. moving tips napsal:

    Thank you ever so for you article post.Really thank you! Want more.

  2. with hackers and I am looking at alternatives for another platform.

  3. Optimum napsal:

    I’m currently stationed in Syria for a peace keeping mission,i have been here about 9 months but i have few months to complete my mission.

Napsat komentář